fbpx

Костадинов го најави гостувањето на Раде Шербеџија в недела

 Костадинов го најави гостувањето на Раде Шербеџија в недела

-Ветив и исполнувам.Идеите на младите секогаш ќе ја имаат мојата поддршка.Тие посакаа во нашата Струмица, како град на големи културни настани, да ни гостува светски познатиот Раде Шербеџија.И ќе дојде Раде Шербеџија. Се гледаме в недела во 20 часот во големата сала на Центарот за култура „Антон Панов“.Ние во Струмица знаеме што сакаме, објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов на својот фејсбук профил.

Share via
Copy link