fbpx

Костадинов: ВМРО ДПМНЕ нема кадри за раководни позиции во Општина Струмица

 Костадинов: ВМРО ДПМНЕ нема кадри за раководни позиции во Општина Струмица

-Откако ме прашаа дали ќе има промена на раководните позиции, им предложив, дајте сега 5 ваши луѓе и ќе ги поставам на раководни места. Понудата ја одбија, немале луѓе. Го имам најдобриот тим во државата и заедно продолжуваме со работа до крајот на мојот мандат, објави денеска градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов во одговор на советничко прашање поставено од советничката група на ВМРО ДПМНЕ на вчерашната седница на Советот.

Повеќе на линкот од видеото:

https://fb.watch/fRlTZgxTII/

Share via
Copy link