fbpx

Tags : ВМРО ДПМНЕ

Филипче:ВМРО ДПМНЕ ги предаде граѓаните и ја изневери довербата

-Во рекордно време, ВМРО-ДПМНЕ ги предаде граѓаните и ја изневери довербата која им ја дадоа. Надежта никогаш пократко не траела. Кампањата против ДУИ се претвори во дилови за гласање. Која е цената допрва ќе видиме. Ветувањето за помала администрација се претвори во плус четири министерства, без никаква оправданост или дебата, обајви пратеникот и кандидат за […]

ВМРО ДПМНЕ обвинува за закани и притисоци, СДСМ дека шират

Во продолжение ги пренесуваме интегрално соопштенијата на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ. Борче Цветков  – Претседател  на  ОО СДСМ  Струмица  Изборите ќе ги изгубите,  ама  барем  да се зачува  достоинството ! Почитувани сограѓани, СТРУМИЦА НА ОВИЕ ИЗБОРИ СТАНА СИМБОЛ НА МАКЕДОНСКАТА СЛОБОДА!    Многу скоро наша  Струмица ќе стане симбол на правдата и борбата против корупцијата и криминалот.  […]

Филипче:Со црна кампања ВМРО-ДПМНЕ бараат алиби за лошиот резултат кој

Денес од Гевгелија сакам да порачам дека состојбата на теренот и поддршката која ја добиваме од граѓаните е одлична. На терен се потврдуваат сомнежите за местените на анкети на ВМРО-ДПМНЕ. Затоа не е ни чудо што никаде ги нема, а регионални штабови отвораат една недела по почнување на кампањата. Од ден во ден, од посета […]

Д-р Венко Филипче: Скандалот со МТВ и ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека

Како носител на Изборната единица 4, д-р Венко Филипче имаше средба со граѓани во Радовиш. Лажните анкети објавени на Националната телевизија МТВ, кои  се нарачани од штабот на ВМРО-ДПМНЕ, беа една од темите на кои Филипче разговараше со граѓаните. ,,Слободата е повторно под закана. Денешниот скандал за спрегата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и државната телевизија МТВ, укажува на тоа […]

Костадинов: ВМРО ДПМНЕ нема кадри за раководни позиции во Општина

-Откако ме прашаа дали ќе има промена на раководните позиции, им предложив, дајте сега 5 ваши луѓе и ќе ги поставам на раководни места. Понудата ја одбија, немале луѓе. Го имам најдобриот тим во државата и заедно продолжуваме со работа до крајот на мојот мандат, објави денеска градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов во одговор на […]

Во Југоистокот 6 градоначалници од ВМРО ДПМНЕ 4 од СДСМ

Според неофицијалните резултати од досегашните резултати во десетте општини од Југоисточниот регион ВМРО ДПМНЕ освои 6 градоначалнички мандати во Радовиш, Конче, Василево, Ново Село, Босилово и Гевгелија, а СДСМ победи во Струмица, Валандово, Дојран и Богданци. Нови градоначалници од ВМРО ДПМНЕ се: Ацо Ристов во Радовиш, Златко Ристов во Конче, Ѓорѓе Божинов во Ново Село, […]

Демант од Славе Андонов дека учествувал во физичка пресметка

Интегрален текст од прес конференција на Славе Андонов, кандидат за градоначачник на Василево од ВМРО ДПМНЕ Почитувани сограѓани Вчера јавноста беше сведок, беше објавено видео на кое се гледа дека висок функциоенр на СДСМ се заканува на граѓанин од Висока Маала – Василево. Заканата се однесува конкретно на социјалната помош. Имено откако граѓаните одбиват да […]

СДСМ:Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ тепа граѓани во Василево, граѓаните

Изјава за медиуми, Јована Тренчевска, членка на Извршен одбор на СДСМ: Доаѓаме од полициската станица каде го пријавивме инцидентот којшто денес се случи околу 11 часот во населеното место Василево каде заедно со моите другари и другарки од општинската организација на СДСМ одевме од врата на врата и разговаравме со граѓаните и ја презентиравме програма […]

Победа на СДСМ во Струмица,Богданци, Дојран и Валандово, втор круг

Според неофицијални резултати од партиските штабови кандидатите на СДСМ за градоначалници победиле во првиот круг во Струмица, Богданци, Дојран и Валандово. Во Струмица победи Костадин Костадинов и советничката листа на СДСМ, во Богданци старо-нов градоначалник е Блаже Шапов, исто е и во Дојран и Валандово, Анго Ангов и Перо Костадинов. Во Босилово победи кандидатот за […]

Ристов: Создаваме нова иднина во Радовиш

Ацо Ристов, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Радовиш денеска изјави дека општината со оваа власт со години назадува и потребно е нејзино градење од почеток, да се изградат капитални објекти кои ќе ја подобрат функционалноста и кои ќе помогнат за создавање нова иднина за сите граѓани. – Од оваа локација каде што сега […]