fbpx

Костадинов:Булеварот „Маршал Тито“ пред две години и сега

 Костадинов:Булеварот „Маршал Тито“ пред две години и сега

-Првите две фотографии се приказ од булеварот „Маршал Тито“ пред две години полн со диви продавачи.Вторите фотографии се како сега изгледа истиот булевар!, објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов.

-Со силни заложби од сите надлежни институции постигнавме огромен резултат.Проблеми имало, има и ќе има, но затоа сме тука со посветена работа да ги решаваме, напиша Костадинов, кој притоа им се заблагодари на граѓаните за поддршката и трпението за решавање на овој децениски проблем.

Share via
Copy link