fbpx

Костадинов:струмичани се вистински мајстори за забава под маски

 Костадинов:струмичани се вистински мајстори за забава под маски

-Богатство од креации, шаренило од бои, уникатни и свои, струмичани уште еднаш докажаа дека се вистински мајстори за забава под маски. Прекрасните маски кои му даваат посебна убавина на вечерашниот маскенбал во хотелот ,,Сириус”, а подготвувани со многу труд и љубов, најавуваат уште едно прекрасно издание на нашиот Струмички карневал.Од срце за мојата карневалска Струмица, објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов на својот фејсбук профил.

Share via
Copy link