fbpx

Кривична за крадец кој „оперирал“ во манастири и црква во радовишко

 Кривична за крадец кој „оперирал“ во манастири и црква во радовишко

Одделението за внатрешни работи Радовиш, до Основното јавно обвинителство Радовиш поднесе кривична пријава против Д.А.(53) од село Воиславци, радовишко,соопштија денеска од полицијата.

Лицето се сомничи дека во периодот од октомври 2021 година до август 2022 година извршил пет кривични дела „тешка кражба“ во два манастира и една црква во близина на село Воиславци, радовишко.

Share via
Copy link