fbpx

Насилно одземени пари од касата во подземниот паркинг во Струмица

Денеска во 06:50 часот во СВР Струмица било пријавено дека во наплатен центар на паркиралиште под Плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица едно лице со закана кон вработениот одзело пари од касата, информираа денеска од СВР Струмица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link