fbpx

Tags : паркинг

На местото од Маларичната болница ќе се градат паркинг и

На местото од поранешната Маларична болница во Стрuмица ќе се градат паркинг и повеќенаменско спортско игралиште, а по почнувањето на процедурата на Советот на Општината, кога треба да се одбијат неколку барања за легализирања на објекти кои се времени, ЈПКД „Комуналец“ треба да почне со расчистување на происторот. Денеска ова го најави градоначалникот Костадин Костадинов […]

Во Радовиш се обележуваат местата за зонско паркирање

-Започнавме со обележување на хоризонталната сигнализација, односно обележување на сите утврдени паркинг места и пешачки премини, согласно сообраќајниот проект. Исто така ќе бидат поставени и сообраќајни знаци согласно проектот и новиот режим на сообраќај во нашата општина, објави градоначалникот на Радовиш, Ацо Ристов. Додава дека целта е решавање на еден од најголемите проблеми со кои […]

Насилно одземени пари од касата во подземниот паркинг во Струмица

Денеска во 06:50 часот во СВР Струмица било пријавено дека во наплатен центар на паркиралиште под Плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица едно лице со закана кон вработениот одзело пари од касата, информираа денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Општина Радовиш уредува паркинг простор за превоз на учениците

Во Радовиш почна уредувањето на нов паркинг простор за потребите на училишниот и општинскиот линиски превоз, информира градоначалникот Герасим Конзулов. -Со изведбата на паркингот, кој е во непосредна близина на СОУ „Коста Сусинов“, ќе се зголеми безбедноста во сообраќајот пред училиштето и ќе се заштитат учениците кои користат организиран училишен превоз, додаде градоначалникот Конзулов.