fbpx

Tags : каса

Насилно одземени пари од касата во подземниот паркинг во Струмица

Денеска во 06:50 часот во СВР Струмица било пријавено дека во наплатен центар на паркиралиште под Плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица едно лице со закана кон вработениот одзело пари од касата, информираа денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.