fbpx

Од полноќ нови цени на горивата

 Од полноќ нови цени на горивата

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар за литар, а за толку се зголемува цената на дизел горивата, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ).

Со одлуката  се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,03 отсто.

Новите цени важат вечер од полноќ.

Share via
Copy link