fbpx

Откриени девет мигранти на патот Радовиш-Свети Николе

 Откриени девет мигранти на патот Радовиш-Свети Николе

Вчера околу 17.30 часот во СВР Штип било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш – Свети Николе од полициски службеници од Полициска станица Штип, по претходно добиено известување, биле пронајдени девет лица-мигранти од Сирија. За настанот е известен Јавен обвинител и по негова наредба лицата- мигранти се пренесени во ПТЦ „Винојуг“ Гевгелија.

Извор: МВР-билтен

Share via
Copy link