fbpx

Потешко повреден пешак во Струмица

На 26.11.2021 во 18:45 часот во Струмица на ул.“Ѓорги Упчев“ патничко моторно возило “хјундаи лантра“ со струмички регистарски ознаки управувано од А.Р. (30) од Струмица удрило во Џ.Ѓ. (35) од Струмица.

Џ.Ѓ. е пренесен во Медицински центар Струмица каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Струмица.

Share via
Copy link