fbpx

Потешко повреден жител на Стојаково откако со автомобил излетал од патот

 Потешко повреден жител на Стојаково откако со автомобил излетал од патот

Вчера во 00:20 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека во село Стојаково, гевгелиско, Г.А.(58) од истото село, управувајќи патничко моторно возило „цитроен“ со гевгелиски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот, соопштија од СВР Струмица.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Медицински центар  Гевгелија, а увид на местото извршила екипа на ОВР Гевгелија.

Share via
Copy link