fbpx

Пожарникарите извлекоа жена од канал кај Рекиџиски мост

 Пожарникарите извлекоа жена од канал кај Рекиџиски мост

Денес околу 08:30 часот во близина на Рекиџиски мост на излезот од Струмица кон село Добрејци, пожарникарите извлекоа жена падната во водите на каналот.

Таа е извадена жива и неповредена и предадена на екипа на брза помош, по што била префрлена во Струмичката болница.

Во извлекувањето на жената ТППЕ Струмива интервенирале со едно технилко противпожарно возило и тројца пожарникари.

Истражните орфани дополнително ќе утврдуваат како жената завршила во водите на каналот.

Share via
Copy link