fbpx

Претрес во струмичко, пронајдени 5.880 парчиња пиротехника

 Претрес во струмичко, пронајдени 5.880 парчиња пиротехника

Денеска полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода А.И.(54) од село Банско, струмичко. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 5880 парчиња разновидни пиротехнички средства.

За настанот е запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по негово документирање против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Share via
Copy link