fbpx

Tags : претрес

Претрес во Гевгелија-пронајдена дрога, приведен дилер

Вчера во 11:00 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода Т.К.(35) од Гевгелија, соопштија од МВР. При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и семки од канабис. За настанот е известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на […]

Претрес во Струмица, пронајден хероин, приведен дилер

МВР соопшти дека вчера во 18:30 часот во Струмица полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода П.П. (39) од Струмица. При претрес во неговиот дом извршен со судска наредба биле пронајдени повеќе пакувања со хероин. Тој бил задржан во Полициска станица Струмица, а за настанот бил известен Јавен обвинител од […]

Претрес во Струмица, приведен дилер

На 01.11.2023 во 06:00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.И.(19) од Струмица, соопштија денеска од МВР. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање […]

Претрес во Струмица, пронајдена дрога, лишени од слобода две лица

На 06.10.2023 во 22:30 часот во Струмица полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Ј.М. (34) од Струмица, затоа што во патничкото возило „санг јонг“ со бугарски национални ознаки, управувано од негова страна, бил пронајден кокаин, соопштија денеска од МВР. Исто така, на 06.10.2023, врз основа на наредба од судија […]

Претрес во Радовиш, пронајдени дрога, пушка и муниција

На 20.07.2023 полициски службеници од ОВР Радовиш го лишиле од слобода Т.Ј. од Радовиш. При претрес извршен со судска наредба во дом и други простории во Радовиш, сопственост на Т.Ј., биле пронајдени бела прашкаста материја, метална дробилка со остатоци од растителна материја, 9 парчиња маневарска муниција и една пушка,кал.4,5мм, соопштија денеска од МВР. При претресот […]

Претрес во Струмица, пронајдени повеќе видови дрога, приведен дилер

Вчера полициски службеници од СВР Струмица лишен е од слобода М.Т.(44) од Струмица, соопштија од МВР. При претрес извршен со наредба од Основен суд Струмица во дом и други простории кај М.Т., биле пронајдени и одземени бела грутчеста материја, црна грутчеста материја, таблетки, растителна материја. Лицето е приведено во СВР Струмица, за случајот е известен […]

Уапсен жител од село Баница, кај него при претрес пронајдени

На 04.01.2023 во 13.00 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Р.М.(20) од село Баница, струмичко, информираа денеска од СВР Струмица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени предмети кои потекнуваат од тешки кражби и кражби извршени на подрачјето на СВР Струмица. Лицето било задржано […]

Во претрес во Босилово пронајден амфетамин, приведено едно лице

На 28.09.2022, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Н.З.(40) од село Босилово, струмичко, информираа денеска од МВР. При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени неколку пакувања со амфетамин. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе […]

Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога

Вчера во 15:15 часот полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Д.В. (52) од Гевгелија. При претрес на неговиот дом, извршен врз основа на судска наредба, била пронајдена марихуана, соопштија денеска од МВР. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок за „неовластено производство и пуштање во промет на […]

Приведен разбојник од Богданци, при претрес пронајдени одземените пари

Денеска во 06:20 часот полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода А.Г.(49) од Богданци. Тој се сомничи дека во 00:35 часот во казино во Богданци со закана кон вработената одзел пари од касата, соопштија денеска од СВР Струмица. При извршен претрес во неговиот дом, врз основа на наредба од Основен суд Гевгелија, […]