fbpx

Претрес во Струмица, приведен дилер

 Претрес во Струмица, приведен дилер

На 01.11.2023 во 06:00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.И.(19) од Струмица, соопштија денеска од МВР.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Фото: архива

Share via
Copy link