fbpx

Tags : дилер

Претрес во Радовиш, приведен дилер

На 15.03.2024 во 20.15 часот во Радовиш, полициски службеници од ОВР Радовиш го лишиле од слобода М.К.(47) од Радовиш. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. Фото: архива

Претрес во Гевгелија-пронајдена дрога, приведен дилер

Вчера во 11:00 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода Т.К.(35) од Гевгелија, соопштија од МВР. При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и семки од канабис. За настанот е известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на […]

Во Гевгелија приведен дилер на хероин

Денеска околу 13:30 часот во Гевгелија, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија го лишиле од слобода А.К.(47) од Штип, со живеалиште во Гевгелија, соопштија денеска од СВР Струмица. По претходно преземени мерки, тој бил затекнат со моторно возило „бмв“, а при преглед на теренот, во близина на возилото, биле пронајдени и одземени […]

Претрес во Струмица, пронајден хероин, приведен дилер

МВР соопшти дека вчера во 18:30 часот во Струмица полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода П.П. (39) од Струмица. При претрес во неговиот дом извршен со судска наредба биле пронајдени повеќе пакувања со хероин. Тој бил задржан во Полициска станица Струмица, а за настанот бил известен Јавен обвинител од […]

Претрес во Струмица, приведен дилер

На 01.11.2023 во 06:00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.И.(19) од Струмица, соопштија денеска од МВР. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање […]

Приведен дилер од Гевгелија, пронајдена дрога

Вчера во 16:20 часот во Гевгелија во рамки на оперативна акција од полициски службеници од ОВР Гевгелија-Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје, по претходно обезбедена судска наредба, е лишен од слобода И.Д.(30) од Гевгелија, соопштија од СВР Струмица. Во неговиот дом и помошни простории во Гевгелија и во патничко моторно возило “фолксваген туран“ […]

Приведен дилер од радовишко, пронајдена марихуана

Денеска во 11:15 часот во село Подареш, радовишко, полициски службеници од ОВР Радовиш го лишиле од слобода С.П.(34) од истото село, соопшти МВР. При претрес во куќата каде живее, дворно место, помошни простории и две возила извршен со судска наредба, биле пронајдена и одземена марихуана (околу 255 грама), дигитална вага, а имало и импровизиран простор […]

Приведен дилер на дрога во Струмица, запленети кокаин и марихуана

Денеска Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против Р.В. (60) од село Добрејци, струмичко, заради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ по чл. 215 од Кривичниот законик. Имено вчера околу 08:00 часот на […]