fbpx

Приведен дилер од Гевгелија, пронајдена дрога

Вчера во 16:20 часот во Гевгелија во рамки на оперативна акција од полициски службеници од ОВР Гевгелија-Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје, по претходно обезбедена судска наредба, е лишен од слобода И.Д.(30) од Гевгелија, соопштија од СВР Струмица.

Во неговиот дом и помошни простории во Гевгелија и во патничко моторно возило “фолксваген туран“ со гевгелиски регистарски ознаки се пронајдени: прашкаста материја, тврда материја, 11 таблети, 98 капсули, банкноти со остатоци од прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Share via
Copy link