fbpx

Tags : дрога

Полициски билтен:пронајдена дрога кај малолетник во Гевгелија, физички напади во

На 16.03.2024 во 01.05 часот во Гевгелија, полициски службеници го лишиле од слобода Б.Т.(18) од Гевгелија и во присуство на родител во полициска станица извршиле службен разговор со малолетник од Гевгелија. При преглед на патничко возило „мини купер“ со гевгелиски регистарски ознаки, во кое биле двајцата, кај малолетникот биле пронајдени и одземени марихуана и предмети […]

Полициски билтен:пронајдена дрога во Струмица, физички напади во Радовиш

Денеска (03.03.2024) во 00:30 часот во Струмица, полициски службенници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода В.Т.(28) од Струмица. Тој претходно бил забележан како на локација во Струмица остава пакување со кокаин, кое било пронајдено од полициски службеници. Во службениот разговор во Полициската станица Струмица тој го признал делото. За настанот бил […]

Претрес во Добрејци, пронајдена дрога

МВР соопшти дека денеска во село Добрејци, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишија од слобода Д.К.(45) од село Добрејци. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана и шприц со црна течност. Лицето е задржано во Полициската станица Струмица, а за настанот е запознаен Јавен обвинител […]

Претрес во Радовиш, пронајдена дрога

МВР соопшти дека вчера во Радовиш полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога при Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Н.Б.(32) од Радовиш. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана, дигитална вага и дробилка. За настанот е известен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш […]

Претрес во Гевгелија-пронајдена дрога, приведен дилер

Вчера во 11:00 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода Т.К.(35) од Гевгелија, соопштија од МВР. При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и семки од канабис. За настанот е известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на […]

Претрес во Струмица, пронајдена дрога, лишени од слобода две лица

На 06.10.2023 во 22:30 часот во Струмица полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Ј.М. (34) од Струмица, затоа што во патничкото возило „санг јонг“ со бугарски национални ознаки, управувано од негова страна, бил пронајден кокаин, соопштија денеска од МВР. Исто така, на 06.10.2023, врз основа на наредба од судија […]

Пронајдена дрога во Радовиш, приведени две лица

Вчера во 21:30 часот во Радовиш полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода С.С. (39) од Радовиш, кај кого при преглед била пронајдена марихуана, соопштија денеска од МВР. С.С. бил задржан во Полициската станица Радовиш и во службен разговор изјавил дека марихуаната ја набавил од Д.Л. (38) од Радовиш. На 07.10.2023, врз […]

Mакедонската и грчката полиција спречија меѓународен транспорт на дрога на

На 10.08.2023 во 23.30 часот од страна на полициски службеници на граничната полиција од Регионалниот центар Југ, во близина на местото Вршник Бара, непосредно покрај граничната линија со Република Грција, биле забележани две лица кои од територија на Република Северна Македонија исфрлиле две торби преку жичаната ограда на грчка територија, а потоа и самите ја […]

Претрес во Радовиш, пронајдени дрога, пушка и муниција

На 20.07.2023 полициски службеници од ОВР Радовиш го лишиле од слобода Т.Ј. од Радовиш. При претрес извршен со судска наредба во дом и други простории во Радовиш, сопственост на Т.Ј., биле пронајдени бела прашкаста материја, метална дробилка со остатоци од растителна материја, 9 парчиња маневарска муниција и една пушка,кал.4,5мм, соопштија денеска од МВР. При претресот […]

Полициски билтен:пронајдена дрога во Струмица и украдени предмети во Старо

На 21.03.2023 во 16.00 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода A.С.(43) од Струмица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени опиум, екстази и амфетамин. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, а по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава. На 22.03.2023 во […]