fbpx

Претрес во Гевгелија-пронајдена дрога, приведен дилер

 Претрес во Гевгелија-пронајдена дрога, приведен дилер

Вчера во 11:00 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода Т.К.(35) од Гевгелија, соопштија од МВР.

При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и семки од канабис.

За настанот е известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на истиот против Т.К. ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Фото: архива

Share via
Copy link