fbpx

При претрес во дом во Радовишко кај две лица пронајдена марихуана

 При претрес во дом во Радовишко кај две лица пронајдена марихуана

На 06.04.2024 во 22.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода Н.С.(29) од село Воиславци, радовишко и Ј.А.(22) и Ѓ.О.(21) од Радовиш. При претрес во домот во Радовиш во кој престојувале лицата, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана.
По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Струмица

Share via
Copy link