fbpx

Пријавен физички напад во струмичката болница

 Пријавен физички напад во струмичката болница

Вчера во 18:00 часот во Полициската станица Струмица, медицинското лице В.Ѓ.(51) од Струмица, пријавила дека околу 17.35 часот во Медицински центар Струмица била физички нападната од Е.Џ., соопштија денес од СВР Струмица.

По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link