fbpx

Приведен дилер во Струмица, пронајден кокаин

 Приведен дилер во Струмица, пронајден кокаин

На 14.04.2023 во 16.05 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода В.Т.(27) од Струмица, соопштија денеска од МВР.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кокаин и дигитална вага.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријавa.

Фото: архива

Share via
Copy link