fbpx

Tags : Кокаин

Приведени две лица во Струмица, затекнати при купопродажба на кокаин

На 15.03.2024 во 23.20 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Н.М.(35) и А.Ч.(28), двајцата од Струмица. Тие биле затекнати при купопродажба на наркотична дрога, при што кај А.Ч. бил пронајден и одземен кокаин, соопштија денеска од МВР. Подоцна, со судска наредба, бил извршен претрес во домот на Н.М. и […]

Во Струмица приведени дилери на кокаин од охридско и Радовиш

МВр соопшти дека денеска Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица поднел кривична пријава против Р.Р. (30) од село Трпејца, Општина Охрид и Г.А. (39) од Радовиш, поради постоење на сомнение дека сториле кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“, по член 215 од […]

Кај четворица радовишани пронајдени кокаин и марихуана

На 29.07.2023 година во 00.50 часот на паркинг простор на планина Плачковица полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода Ј.Р. (26) од Радовиш и Ѓ.И. (29) од село Раклиш, радовишко, затоа што при преглед кај Ј.Р. бил пронајден кокаин, информираа денеска од СВР Струмица. Во службен разговор извршен со него […]

Сузбиена меѓународна организирана криминална група, спречен шверц на 105 килограми

На 08 и 09.05.2023 година од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога, Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при Оддел за криминалистичка полиција во соработка со Службата за борба против дрога од Солун, Република Грција реализиран е случај на недозволена трговија со наркотична дрога кокаин, при што во Солун […]

Приведен дилер во Струмица, пронајден кокаин

На 14.04.2023 во 16.05 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода В.Т.(27) од Струмица, соопштија денеска од МВР. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кокаин и дигитална вага. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе […]

Струмичанец криел кокаин во штоп-светло на неговиот автомобил

Скопското основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истрага против жител на струмичкото село Костурино​ за кого постои сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Осомничениот во својот автомобил во левото задно штоп-светло скрил кокаин со тежина од 10,31 грам, спакуван во три полиетиленски пакувања. Дрогата била пронајдена вчера […]