fbpx

Пронајдени 12 мигранти пред Дабиле

 Пронајдени 12 мигранти пред Дабиле

Вчера околу 21:40 часот на регионалниот пат Струмица- село Дабиље, на влезот во селото, полициски службеници запреле патничко возило „алфа ромео 156“, со бугарски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(23) од с.Банско, струмичко.

При преглед во возилото биле проинајдени 12 мигранти.

За настанот бил известен Јавен обвинител, кој дал наредба возачот да биде лишен од слобода и против него да се  поднесе соодветна пријава

Share via
Copy link