fbpx

Пронајдени четворица мигранти кај Банско

 Пронајдени четворица мигранти кај Банско

Вчера околу 11:30 часот во село Банско, струмичко, полициски службеници го лишиле од слобода Н.А.(35) од село Долна Бањица, гостиварско, затоа што при преглед во возилото „мерцедес “ со гостиварски регистарски ознаки, што го управувал, биле пронајдени четири лица – мигранти.

Тој бил приведен во полициска станица, а мигрантите биле предадени во Прифатниот транзитен центар „Винојуг“-Гевгелија.

По целосно документирање на случајот против Н.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Share via
Copy link