fbpx

Регистрирани два физички напади во Струмица во период од еден и пол час

 Регистрирани два физички напади во Струмица во период од еден и пол час

Денеска во 09:00 часот во СВР Струмица, Н.А.(38) од Струмица пријавил дека околу 04.00 часот пред казино во Струмица бил физички нападнат од Т.Н..

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Вчера во 03:00 часот во СВР Струмица, Ј.Г.(48) од Струмица пријавил дека околу 02.30 часот во хотел во Струмица бил физички нападнат од И.С..

По расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Share via
Copy link