fbpx

Старицата во Струмица убиена со давење или задушување

 Старицата во Струмица убиена со давење или задушување

М.Б. (83) од Струмица која беше пронајдена мртва во петокот попладне во својот дом е убиена со давење или задушување.

Такви се првичните информации од истрагата што ја води ОЈО Струмица и првичните резултати од обдукцијата, кои покажале дека смртта настапила по насилен пат.

Од обвинителството информираат дека интензивно се работи на расчистување на случајот и откривање на сторителот или сторителите на овој грозоморен чин.

Безживотното тело на старицата беше пронајдено во петокот попладне од блиски членови на семејството, кои повикале Итна медицинска помош, а потоа лекарите ја известиле полицијата.

Share via
Copy link