fbpx

Tags : старица

Полициски билтен: физички нападната старица во Нова Маала

На 20.02.2024 година во 08:30 часот во Полициската станица Струмица А.Ќ.(76) од село Нова Маала, струмичко, пријавила дека околу 07:00 часот во село Нова Маала  била физички нападната од Ѓ.А. од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Дваесет и пет годишник извршил обљуба врз 81-годишна старица во

На 13.09.2023 во 22.30 часот во струмичко село, полициски службеници од Полициското одделение Ново Село го лишиле од слобода А.В.(25) од село Косевица, општина Македонска Каменица. Тој се сомничи дека извршил обљуба врз 81-годишна жена од струмичко, информираа денеска од СВр Струмица. Лицето било задржано во Полициска станица Струмица, за настанот бил известен јавен обвинител […]

Во село во скопско пронајден пиштол украден од домот на

На 25.01.2023 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, од Секторот за насилен криминал и од Единицата за недозволена трговија со оружје при СВР Скопје бил лишен од слобода И.Б.(57) од село Копаница, скопско, соопштија денеска од МВР. Имено, по претходно добиена судска наредба […]

Роднина на старицата е осомничен и приведен за убиството

Вчера полициски службеници од СВР Струмица во содејство и координација со Оддел за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал лишен е од слобода П.И.(25) од Струмица. Тој се сомничи дека на 20.01.2023, откако побарал и не добил пари од М.Б.(83) од Струмица, со која бил во роднинска врска, ја нападнал, а од здобиените […]

Старицата во Струмица убиена со давење или задушување

М.Б. (83) од Струмица која беше пронајдена мртва во петокот попладне во својот дом е убиена со давење или задушување. Такви се првичните информации од истрагата што ја води ОЈО Струмица и првичните резултати од обдукцијата, кои покажале дека смртта настапила по насилен пат. Од обвинителството информираат дека интензивно се работи на расчистување на случајот […]

МВР за смртта на старицата во Струмица

Вчера во 14:20 часот од страна на лекар од Итна медицинска помош Струмица во Секторот за внатрешни работи Струмица било пријавено дека во куќа на ул.“Димитар Цветинов“ во Струмица била пронајдена почината М.Б.(83), соопштија денеска од МВР. Увид на местото извршиле Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, доктори од Институт за судска медицина и […]

Телото на починатата старица предадено на обдукција

Телото на починатата 83-годишна старица која вчера беше пронајдена мртва во куќа на улица „Димитар Цветинов“ во Струмица е предадено на обдукција. Синоќа е извршен увид од страна на јавен обвинител од ОЈО Струмица, а причините за смртта на старицата, како таа се случила и дали се работи за природна или насилна смрт ќе се […]

Потешко повредена старица во сообраќајка во Струмица

Вчера во 09:30 часот било пријавено дека на Булевар „Гоце Делчев“ во Струмица, патничко возило „застава“, со струмички регистарски ознаки, управувано од М.М.(59) од Струмица, удрило во пешакот Р.Г.(77) од Струмица. Во незгодата Р.Г. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа […]