fbpx

Струмичанец затекнат при извршување кражба во Охрид

 Струмичанец затекнат при извршување кражба во Охрид

МВР информираше дека вчера околу 14:00 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Д.М.(51) од Струмица. Тој бил затекнат при извршување кражба во продажен објект во Охрид, при што одзел повеќе предмети.

Одземеното било вратено на сопственикот, а лицето било приведено во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link