fbpx

Струмица денеска без нови случаи од Ковид-19

 Струмица денеска без нови случаи од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 3.470 тестирања, а регистрирани се 18 нови случаи на КОВИД-19:

• Тетово – 8• Скопје – 4• Гостивар и Охрид – по 2• Радовиш и Дебар – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 5 оздравени пациенти од:

• Тетово – 3• Скопје – 2.

Досега во земјата се направени вкупно 923.515 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.882, бројката на оздравени пациенти е 150.159, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 236

Share via
Copy link