fbpx

Струмица денеска без нови случаи од Ковид-19

 Струмица денеска без нови случаи од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 3.404 тестирање, а регистрирани се 13 нови случаи на КОВИД-19:

• Тетово – 7• Скопје – 6.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистриран e 1 оздравен пациент од: • Прилеп – 1.

Досега во земјата се направени вкупно 906.529 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.783, бројката на оздравени пациенти е 150.124, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 172

Share via
Copy link