fbpx

СВР Струмица:малолетник извршил обљуба врз малолетничка со која бил во љубовна врска

 СВР Струмица:малолетник извршил обљуба врз малолетничка со која бил во љубовна врска

На 26.02.2024 во Полициската станица Струмица, 38 – годишна жена од струмичко село пријавила дека во периодот од август до ноември 2023 година малолетник од струмичко село извршило обљуба врз нејзината малолетна ќерка, со која бил во љубовна врска.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share via
Copy link