fbpx

Tags : амфетамин

Уапсени кочанчани, пронајден амфетамин

На 19.10.2022 во 20.30 часот на улица „Цветан Димов“ во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Б.М.(51), Г.М.(48), Д.М.(27), сите од Кочани и Д.А.(21) од село Грдовци, кочанско, соопштија од СВР Струмица. При преглед во патничко возило „фолксваген голф“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Б.М., а во […]

Приведен дилер од струмичко, при претрес пронајдени амфетамин и марихуана

Денеска полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода T.М.(37) од село Василево, струмичко, откако при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 23 пакувања амфетамин и марихуана, соопштија од МВР. Тој бил приведен во полициска станица и за настанот е известен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Струмица. […]