fbpx

Tags : Бензин

Бензините поевтини за денар, дизелот за половина денар

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во однос на Одлуката од 17.05.2021 година.Малопродажните цени бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 1,00 денар/литар, додека малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното […]

Поскапуваат бензините, поевтинува дизелот

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика за половина денар се зголемуваат малопродажните цени на бензините, а за истиот износ се намалува цената на дизелот. Од вечерва на полноќ Еуросупер БС-95“ ќе чини 60.00 денари за литар, а Еуросупер БС-98 ќе се продава по цена од 62.00 денариз за литар. Новата цена, пак,  на Еуродизелот […]

Од утре бензините поевтини за половина денар по литар

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизел горивото останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,26 отсто. Новата малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 59,5 денари, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 […]

Од полноќ повторно поскапување на горивата

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за зголемување на малопродажниоте цени на нафтените деривати. Од вечерва на полноќ малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-98 се зголемува за 0,50 денар за литар и ќе изнесува 63,50 ден/лит. Малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-95 и Еуродизел се зголемуваат за 1,00 денар/ литар и со тоа малопродажната цена […]

Еуросупер 95 поевтин за половина денар, еуросупер 98 и еуродизел

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за промена на малопродажните цени на нафтените деривати. Од вечерва на полноќ малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-95 се намалува за 0,50 денар/литар и ќе изнесува 60,50 ден/лит. Малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-98 и на Еуродизел (Д-Е V)  остануваат на исто ниво. Малопродажната цена на Екстра лесното масло […]