fbpx

Tags : без возачка дозвола

На подрачјето на СВР Струмица за пет часови откриени 42

Денеска во периодот од 11:00 до 16:00 часот Секторот за сообраќајни  работи  при Одделот за  униформирана полиција- Биро за јавна безбедност и Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведоа акциска контрола на подрачје на општина Струмица за санкционирање на возачи кои не ги почитуваат сообраќајните правила и прописи. При контролата се санкционирани 89 […]