fbpx

Tags : бомба

Полициски билтен: Пронајдена бомба во Гевгелија, физички напад во Радовиш

Вчера во 18:55 часот во СВР Струмица, А.Ш.(36) од Гевгелија пријавил дека во неговото дворно место пронашол неексплодирана бомба. Бомбата била подигната од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување Струмица, при што било утврдено дека потекнува од Првата светска војна. Увид бил извршен. На 18.05.2022 во 23.00 часот во Полициската станица Радовиш, Б.Т.(25) […]