fbpx

Tags : брат и сестра

Пронајдени исчезнатите малолетници брат и сестра од Сушица

Вчера при преземање на мерки за пронаоѓање на двете малолетни деца од село Сушица кои на 18.04.2024 беа пријавени дека се оддалечиле од домот, полициски службеници од Полициската станица Струмица утврдиле дека се вратиле дома, соопштија денеска од СВР Струмица Инаку, на 18 април во 13:10 часот во Полициската станица Струмица, Д.Ѓ.(36) од село Сушица, […]