fbpx

Tags : девојка

Полициски билтен: Извршена обљуба врз осумнаесетгодишна девојка

Вчера Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица поднел кривична пријава против И.Д. (18) од Струмица, со престојувалиште во село Банско, струмичко, М.Д. (21) и А.Д. (25) и двајцата од село Банско, поради тоа што на 08.04.2021 околу 17:40 часот на ул.„Невена Стојкова“ И.Д. извршил обљуба врз 18-годишна девојка од струмичко […]

Девојка прегазена во центарот на градот , возачот побегнал

Вечерва околу 19:40 часот во центарот на градот, на крстосница кај ТЦ „Глобал“, на пешачки премин, потешко е повредена В.Б. (21) од село Русиново, беровско откако во неа удрил автомобил. Според информации од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, возачот со возилото го напуштил местото на несреќата, а девојката со тешки повреди е пренесена на […]

Осумнаесетгодишна девојка од село Баница починала од струен удар

На 11.10.2020 година во СВР Струмица било пријавено дека во Итна медицинска помош била донесена Е.Б.(18) од село Баница, која била почината од струен удар, информираше портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска. Веднаш по пријавување на настанот била формирана увидна екипа од СВР Струмица и заедно со Јавен обвинител од ОЈО Струмица извршен е увид на […]