fbpx

Tags : Дизел

Поскапуваат бензините, поевтинува дизелот

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика за половина денар се зголемуваат малопродажните цени на бензините, а за истиот износ се намалува цената на дизелот. Од вечерва на полноќ Еуросупер БС-95“ ќе чини 60.00 денари за литар, а Еуросупер БС-98 ќе се продава по цена од 62.00 денариз за литар. Новата цена, пак,  на Еуродизелот […]

Од полноќ повторно поскапување на горивата

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за зголемување на малопродажниоте цени на нафтените деривати. Од вечерва на полноќ малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-98 се зголемува за 0,50 денар за литар и ќе изнесува 63,50 ден/лит. Малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-95 и Еуродизел се зголемуваат за 1,00 денар/ литар и со тоа малопродажната цена […]

Еуросупер 95 поевтин за половина денар, еуросупер 98 и еуродизел

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за промена на малопродажните цени на нафтените деривати. Од вечерва на полноќ малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-95 се намалува за 0,50 денар/литар и ќе изнесува 60,50 ден/лит. Малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-98 и на Еуродизел (Д-Е V)  остануваат на исто ниво. Малопродажната цена на Екстра лесното масло […]