fbpx

Tags : двајца починати

Нови двајца починати од Ковид-19 во Струмица

Денес не се регистрирани новозаболени во Струмица, а починатите се на возраст од 52 и 62 години. Во последните 24 часа се направени 552 тестирања, а регистрирани се 45 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 10 -Куманово 4 -Штип 1 -Прилеп 1 -Тетово 5 -Гостивар 4 -Крива Паланка 1 -Радовиш 1 -Кочани 9 -Пробиштип 1 […]

Рекорд во Струмица:13 новозаболени од ковид-19, двајца починати

Денес во Струмица се регистрирани 13 нови случаи на новозаболени од ковид-19, а двајца на 29 и 44 годишна возраст се починати, информираат од Центарот за јавно здравје во Струмица. Новозаболените се на возраст од 8 до 62 години и потекнуваат од досегашни, но и од нови кластери. Додаваат дека во денешниот извештај на министерството […]