fbpx

Tags : двајца возачи

МВР за сообраќајната несреќа кај Радовиш во која загинаа двајца

Вчера во 18:05 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистрален пат А-4, на излез од Радовиш кон Штип, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пасат“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од М.Л.(27) од Радовиш и патничко возило „опел“ со пробни регистарски таблички, управувано од Ж.Г.(49) од Радовиш. На местото на несреќата починале […]

Двајца возачи повредени во сообраќајка на Валандовско брдо

Синоќа 25 минути по полноќ во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат Валандово – Струмица, на местото „Валандовско брдо“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од К.Т.(31) од Гевгелија и патничко возило „пежо“ со струмички регистарски ознаки, управувано од С.Д.(30) од Струмица, соопштија денеска од […]