fbpx

Tags : Еднокуќево

Возач на мопед потешко повреден на патот меѓу Еднокуќево и

На 08.06.2023 во 19:10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо 307“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.Б.(29) од село Еднокуќево и мопед без регистарски ознаки, управуван од 17 – годишник од село Еднокуќево, соопштија денеска од СВР Струмица. […]

Се чистеа јавните површини во Еднокуќево

-Денеска во Еднокуќево со поддршка на граѓаните се чистеа јавни површини. Акцијата продолжува и наредните денови во другите населени места, објави градоначалникот на Босилово, Ристо Манчев.