fbpx

Tags : екипи

Костадинов: сите екипи се на терен, запрепастен сум од фејсбук

-Сите екипи се на терен и Комуналец и ТППЕ Струмица и општинската администрација и советниците и излегуваме во пресрет.Јас сум толерантен и трпелив човек, но запрепастен сум од фејсбук хероите кои кројат дневно партиски ставови триејки раце од невремето, напиша струмичкиот градоначалник. -Мене не ме интересира чиј подрум е поплавен, мене не ме интересира која […]

Екипи на „Комуналец“ и ТППЕ Струмица ги санираат последиците од

Невремето кое попладне го зафати Струмичко, проследено со силен ветер и град, предизвика поплавување на повеќе улици во долниот дел на градот, поплавени се подруми, урнати се дрвја, а во атарите на села во под планината Беласица градот предизвика оштетување на посевите на отворено, посебно на бостанот. ОД ТППЕ Струмица информираа дека по големото невреме […]