fbpx

Tags : фејсбук

Костадинов: сите екипи се на терен, запрепастен сум од фејсбук

-Сите екипи се на терен и Комуналец и ТППЕ Струмица и општинската администрација и советниците и излегуваме во пресрет.Јас сум толерантен и трпелив човек, но запрепастен сум од фејсбук хероите кои кројат дневно партиски ставови триејки раце од невремето, напиша струмичкиот градоначалник. -Мене не ме интересира чиј подрум е поплавен, мене не ме интересира која […]

„Девојки“ уценувале жртви преку фејсбук и барале пари за да

Во Секторот за внатрешни работи Струмица, Отсек за компјутерски криминал во последниот период евидентирани се пријави на кривични дела „Уцена“ или „Злоупотреба на лични податоци“ сторени преку креирање на лажни профили на социјалната мрежа Фејсбук, лажно претставувајќи се како девојки од Република Северна Македонија на возраст од 25 до 30 години, информираше денеска портпаролката на […]