fbpx

Tags : гевгеличани

Кај двајца гевгеличани пронајдена дрога

На 31.01.2023 во 15:00 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода М.П.(42) од Гевгелија. При преглед на патничко возило „бмв“ со велешки регистарски ознаки, кое го управувал, бил пронајден амфетамин, соопштија денеска од СВР Струмица. Истиот ден во 17.45 часот, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода и […]