fbpx

Tags : Гир

Градоначалникот Костадинов заедно со евроамбасадорот Гир присуствуваа на третиот роденден

-Денес беше прекрасно, заедно со Евроамбасадорот Дејвид Гир, да бидеме меѓу младите струмичани, и да присуствуваме, во струмичката Градска уметничка галерија, на одбележувањето на третиот роденден на „Europe house“ – Струмица. По тој повод, ја имавме и честа да се обратиме пред присутните, зборувајќи за значењето на ова катче за младите, кое е плод на […]

Евроамбасадорот Гир во посета на Општина Струмица

-Првото добредојде на претставник на дипломатскиот кор во државата во годината што ја започнавме, денеска му го посакав на Дејвид Гир, амбасадор на Делегацијата на ЕУ во РСМ и голем пријател на Струмица, објави градоначалникот Костадин Костадинов. -Разговаравме за годината којашто помина, за проектите коишто ги реализиравме и започнавме, како и за новите предизвици во […]

Евроамбасадорот Гир на средба со градоначалникот Костадинов

-Со посебна чест, срдечно добредојде му посакав на Дејвид Гир, амбасадор на Делегацијата на ЕУ во РСМ. На средбата разговаравме на повеќе теми, а поттик ни беа заедничките цели – прогресивен развој со втемелување на европските вредности. Гордост ни се реализираните и проектите во тек, а кои финансиски се поддржани од европските фондови, објави градоначалникот […]