fbpx

Tags : Гоце Арнаудов

Денеска се навршуваат 12 години од смртта на Гоце Арнаудов

Денеска се навршуваат 12 години од смртта на нашата музичка легенда, Гоце Арнаудов. -Гоце беше наша гордост и еден од најдобрите и најуспешни македонски пејачи кој зад себе остави големо музичко богатство и безвременски хитови.Нека му се вечни споменот и славата, објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов.

СОФ:целовечерен концерт “Ај да беше стрела песната” во чест на

-Ви го најавуваме вечерашниот целовечерен концерт “Ај да беше стрела песната” во чест на музичката легенда  Гоце Арнаудов.Вечерва, 21:00 часот – парк/Езерце во пресрет на неговиот роденден – 18-ти август, 15 негови колеги, пејачи и инструмемталисти, ќе му оддадат почит и ќе настапат со по неколку негови песни, информираа од тимот на Струмица опен фестивал. Учесници на […]