fbpx

Tags : исчезнат

Исчезнат е старец од село Радово

На 04.02.2024 година во Полициската станица Струмица, Ѓ.К.(54) од село Радово пријавил дека од домот се оддалечил неговиот татко С.К.(78), соопштија денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

29-годишниот струмичанец, кој беше пријавен за исчезнат на 6 декември

СВР Струмица денеска соопшти дека М.Д. (29), кој на 6 декември се оддалечил од домот, е во Бугарија каде живее неговата мајка. Во врска со објавите на социјалните медиуми за лице М.Д.(29) од Струмица, кое се оддалечило од домот во Струмица, пријавено во Полициската станица Струмица на 09.12.2023 од страна на неговиот татко Т.Д.(64), ве […]